Masszázsok

Shiatsu masszázs

A távol-keleti gyökerekkel rendelkező shiatsu lágy, meditatív kezelési módszer, melyben nagy hangsúlyt kap az önismeret és a testi regeneráció.

A fókuszált és tudatos jelenlét és a testen alkalmazott masszázsfogások támogatják a szervezet öngyógyító folyamatait, hatnak az idegrendszerre, a közérzetre, a mozgás szabadságára és a környezettel való kapcsolatra is. Az érintés segítségével közelebb kerülhetünk önmagunkhoz, a kezelés során létrejövő térben érzékelhetővé válnak a nehézségeink és erősségeink, feltárhatók a testi tünetek üzenetei. A kezelésben hagyományos masszázsfogásokat, meridiánvonalakat érintő pontnyomásokat, nyújtásokat, ringatásokat és izompólyakezelő technikákat kombinálunk. A shiatsu mindazoknak ajánlott, akik pihenni szeretnének, teljesítő képességüket fokoznák, megőrizni vagy javítani szeretnék egészségi állapotukat, illetve mélyebb önismeretre vágynak.


Mikor ajánlott a shiatsu?

Szinte mindig, de különösen, ha mozgásszervi panaszaid, emésztési nehézségek, nőgyógyászati problémák, stressz, fejfájás, migrén, kimerültség, állandó fáradtság, szorongás, alvási nehézségek jelentkeznek. Nehéz élethelyzetekben, feszült érzelmi és mentális állapotban, önismereti folyamatok támogatására nagyon jó, akár önállóan, akár kiegészítő kezelésként egyéb terápiák mellett.

Mi történik egy kezelés alkalmával?

Mielőtt elkezdjük, beszélgetünk az aktuális élethelyzetedről, megfogalmazod, hogy mire van szükséged, mi legyen a kezelésed fókuszában. A masszázsra érdemes laza, kényelmes ruhát hoznod magaddal, amibe át tudsz öltözni. Az érintések hatására alváshoz hasonlító állapot jöhet létre, melyben tested ellazul, idegrendszered kipihenheti magát, és megfigyelheted az érintésekre adott reakcióidat.

Mikor ne menjek kezelésre?

Hőemelkedéses, lázas állapotban vagy, ha éppen fertőző betegségben szenvedsz. Műtéteket követően az operáció jellegétől függően az első 1 hét – 3 hónapos időtartamban. Akut éles fájdalmak esetén feltétlenül orvoshoz fordulj! Fogorvosi beavatkozást megelőző és követő két napban nem ajánlott. Pszichiátriai kezelés alatt, súlyos mentális zavarok esetén nem javasolt. Minden esetben, amikor nem vagy biztos benne, hogy masszírozható állapotban vagy, kérd ki orvosod véleményét!

Cellulit masszázs

Masszázzsal is lehet fogyni és formálódni! Az alakformáló cellulit masszázsban egy-két ruhaméretet is csökkenhet a testkörméret. Mindezekmellett jelentős hatás, hogy sokkal bensőségesebb kapcsolatba kerülhetsz közben a testeddel, és megtapasztalhatod, milyen gyors és látványos változásra képes!

Ebben a kezelésben határozott, erőteljes fogásokkal jó alaposan átmasszírozzuk azokat a testtájaidat, ahol sokszor kitartó sporttal is nehéz karcsúsodni, és te egyre vékonyabb és feszesebb leszel alkalomról alkalomra. Ez a kezelés hatásos kiegészítője minden fogyó- szépülő vagy tisztító kúrának, vagy csak úgy önmagában is látványos méretcsökkenés az eredménye. Természetesen, ha sportolsz és figyelsz az étkezéseidre, még hatékonyabb a változás, jóllehet az alakformáló kezelés akár önmagában is eredményes. Választhatsz hozzá enzimes szérumot is, ami még gyorsabbá teszi a változást és már az első alkalmak után láthatóan simítja, puhítja a bőröd. A látványos és tartós eredmény eléréséhez kúraszerűen ajánlott heti egy kezelés.


Mikor menjek alakformáló masszázsra?

Bármikor, amikor egy erőteljes, tisztító, szépítő masszázsra vágysz, megszabadulnál a narancsbőrtől, fogyni, karcsúsodni, feszesedni szeretnél.

Mikor ne menjek kezelésre?

Lázas állapotban, kezdődő vagy már jelentkező betegség, fertőzések esetén. Minden akut vagy krónikus problémát előre jelezz a kezelődnek az időpont egyeztetésekor!

Mi történik masszázs közben?

A kezelés olajjal bőrön keresztül történik, erős, az első alkalmakkor esetleg fájdalmas fogásokkal. A masszázs során a zsírszövetben letapadt anyagokat lazítjuk, elmozdítjuk, és a nyirokkeringésbe juttatva segítjük kiürülésüket a szervezetből.

Nyirokmasszázs

Nyirokkeringésünk a keringési rendszerünk része, a szöveteink folyadékegyensúlyáért felelős sok más egyéb funkciója mellett.
A nyirokrendszert minden masszázskezelésben érintjük, mégis szükség lehet speciálisan csak a nyirokáramlás elősegítésére.

Ezeket az állapotokat nevezzük ödémás problémáknak, amikor valamilyen betegség, sérülés vagy öröklött rendellenesség hatására szöveti duzzanat alakul ki, megdagadnak a végtagok, feszítő fájdalmas érzés alakul ki az adott területen.

A nyirokrendszerről és nyirokmasszázsról szóló részletes cikkeimet ezen a linken éred el:
Estére vagy melegben megduzzadó lábak, visszatérő vizesedés? Mit tehetünk ellene? Ismerjük fel a nyiroködémát!
Lábduzzadás, vizesedés, narancsbőr: Mire jó a nyirokmasszázs?


Mikor ajánlott a nyirokmasszázs?

Ha rendszeresen bedagad a kézfejed vagy a lábfejed, ha fájdalmas feszítő „vizes” érzeted van a végtagjaidban, ha valamilyen sérülés esetén ödémás duzzanat alakult ki az adott területen. Ha úgy érzed, hiába sportolsz, diétázol, nincs változás a testsúlyodban, nem csökkennek a méreteid. Sokszor előfordul, hogy nem is „kövérség”, hanem a nyirokrendszer érintettsége okoz nehézségeket. Akkor is ajánlott a kezelést, ha lazulásra, pihenésre vágysz, lassú, ritmusos, simogató fogásai nagyon pihentetőek.

Mikor ne menjek kezelésre?

Láz, fertőző betegség, pajzsmirigy-túlműködés, asztma esetén, vagy ha akut gyulladás zajlik a szervezetedben. Akkor sem neked való, ha erőteljesebb, intenzívebb masszázsra vágysz, mert a nyirokrendszer fiziológiája miatt a kezelések lágy, pumpáló, simító fogásokból állnak, és az izmoknál felszínesebben dolgoznak. Minden esetben, amikor nem vagy biztos benne, hogy masszírozható állapotban vagy, kérd ki orvosod véleményét!